2013_01 - Miss stredných škôl Slovenskej republiky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

2013_01

Médiá > Tlačové správy

Víťazku stredoškolskej korunky krásy spoznáme 19.10.2013

Boj o korunku najkrajšej stredoškoláčky na slovensku spoznáme v sobotu 19.10.2013 v Martine. O titul Miss stredných škôl Slovenskej republiky 2013 zabojuje dvanásť finalistiek, ktoré absolvovali počas príprav tri sústredenia. Prvé sa konalo v Terchovej v marci 2013, kde sa finalistky učili základy modelingovej chôdze, prednášky z oblasti kozmetiky, vizážistiky a vlasového stylingu. Taktiež absolvovali prvé profesionálne fotenie v interiéroch hotela Rozsutec a v blízkom lyžiarskom stredisku ako aj fotenie v náročnom teréne a v hustom snežení v Jánošikových dierach. Druhé sústredenie sa nieslo v poznávacom duchu v Paríži, kde strávili 3 dni prehliadkou pamätihodností a fotením na Eifelovej veži. Finalistky tiež prijal veľvyslanec SR v Paríži na pôde veľvyslanectva. Posledné tretie sústredenie absolvovali spoločne s finaliskami z českej republiky, ktoré sa konalo v Chorvátsku v mesiaci jún a trvalo 5dní. Prvé tri dni absolvovali nácviky choreografií a fotenie pri mori v nádhernom prostredí malebného mestečka Omiš. Štvrtý deň navštívili národný park Plitvické jazerá a presun do partnerského mesta Kutina, kde ich čakalo milé prijatie od domácich obyvateľov a večerná zábava v chorvátskom štýle s hudobnými skupinami tamburáši Šegrti a Škrlet. Posledný deň zavŕšili prehliadkou pamiatok a múzea v meste Kutina s oficiálnym prijatím primátorom mesta Andrijom Rudićom. Sústredenie ukončili v hlavnom meste Záhrebe prehliadkou mesta.
„Snažili sme sa, aby dievčatá netrávili celé sústredenia iba nacvičovaním chôdze, choreografií, foteniami, ale mojim prianím bolo pripraviť pre nich pestrý kultúrny a spoločenský program na ktorý budú ešte veľmi dlho v dobrom spomínať. Myslím si, že každá finalistka urobila počas celej prípravy výrazný pokrok. S ich pokrokom môžeme byť naozaj spokojný všetci členovia štábu. Všetko zvládli a už sa tešia na finále,“ uviedol riaditeľ súťaže Stanislav Šagáth.
Finálový večer sa uskutoční v sobotu 19.10.2013 v Martine. Finálový galavečer bude iba pre pozvaných hostí a nebude možné si kúpiť vstupenku. Finále však bude možné sledovať na stránke www.missstrednychskol.sk. Počas programu vystúpi speváčka Michaella, skupina Papajam a veríme, že sa nám podarí aj jedno veľmi zaujímavé zahraničné prekvapenie. Na dievčatá čakajú v priebehu večera rozhovory, voľná disciplína, promenáda v plavkách, módna prehliadka. Všetky finalistky získajú hodnotné a praktické dary od sponzorov a partnerov súťaže. Na víťazkú čaká exkluzívna honorovaná zmluva s prestížnym medzinárodným časopisom Canada exclusive v hodnote 3.000€.
"Veríme však, že najdôležitejší nebude vecný dar, ale spomienky na krásne, spoločne prežité zážitky" dodal S.Šagáth.

 
 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky