2013_02 - Miss stredných škôl Slovenskej republiky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

2013_02

Médiá > Tlačové správy

Najšou stredoškoláčkou je Ivana Pertušová zo Svitu!

Titul najkrajšej stredoškoláčky v piatom ročníku súťaže Miss stredných škôl SR 2013, získala stredoškoláčka Ivana Petrušová zo Svitu. O titul bojovala spoločne s ďalšími 11timi finalistkami v sobotu 19.10.2013 v hoteli Bystrička pri Martine. Počas večera sa dievčatá predviedli porote a divákom pri úvodnom tanci, krátkom rozhovore s moderátorom ale tak isto aj v atraktívnej disciplíne a to promenáde v plavkách, pri módnej prehliadke outletového oblečenia a pri zaujímavých, kreatívnych voľných disciplínach. Počas večera program spestrila speváčka Michaella a skupina Papajam. Víťazka si odniesla hlavnú cenu exkluzívne fotenie v honorovanej výške 3000 eur pre prestížny časopis Canada Exclusive od Kanadskoslovenskej obchodnej komory a mnoho ďalších hodnotných cien spolu aj s ostatnými finalistkami súťaže. Vyhlásenie výsledkov sprevádzalo na pódiu napätie, radosť i slzy šťastia.

Ponúkané tituly získali tieto študentky:
Miss stredných škôl 2013 - Ivana Petrušová zo Svitu
Prvá vicemiss stredných škôl 2013 - Klaudia Kunová z Košíc
Druhá vicemiss stredných škôl 2013 - Adriána Horná z Banskej Bystrice
Miss sympatia stredných škôl SR 2013 - Nikoleta Rafajová z Vrútok
Miss internet stredných škôl SR 2013 - Alexandra Straková z Kysuckého Nového Mesta
Miss kiss stredných škôl SR 2013 - Romana Vyhlidalová zo Sasinkova
Miss silueta stredných škôl SR 2013 - Denisa Nguyenová z Trnavy

Počas 9 mesiacov príprav finalistky absolvovali tri sústredenia. Prvé sa konalo v Terchovej v marci, kde sa učili základy modelingovej chôdze, absolvovali prednášky z oblasti kozmetiky, vizážistiky a vlasového stylingu. Taktiež absolvovali prvé fotenie v interiéroch hotela Rozsutec a v krásnych zasnežených Jánošíkových dierach. Druhé poznávacie sústredenie absolvovali v Paríži, kde sa stretli s veľvyslancom SR a krásne chvíle strávili prehliadkou pamätihodností mesta spojenú s fotením na Eifelovej veži. Posledné tretie sústredenie absolvovali spoločne s finaliskami z českej republiky v Chorvátsku. Tu sa učili základy choreografií a fotili pri mori v nádhernom prostredí malebného mestečka Omiš, navštívili národný park Plitvické jazerá a mesto Kutina, kde ich čakala pravá večerná zábava v chorvátskom štýle so skupinou Šegrti a dlhoročnými priateľmi súťaže Klapou Škrlet. Posledný deň návštevy Chorvátska zavŕšili prehliadkou pamiatok a múzea v meste Kutina s oficiálnym prijatím primátorom mesta Andrijom Rudićom. Cestou domou sa zastavili aj na krátku návštevu hlavného mesta Záhreb s odbornou prednáškou a prehliadkou mesta. Celú svoju púť súťažou ukončili v sobotu 19.októbra počas finálového večera v hoteli Bystička pri Martine.

Za pekné finále a zavŕšenie piateho ročníka ďakujeme všetkým partnerom, sponzorom, priaznivcom a hlavne kolegom, ktorí sa na spoločnom úspechu podieľali.

(29.10.2013) Tlačové oddelenie
Miss stredných škôl SR

 
 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky